شرکت هواپیمایی اتریشی

شرکت هواپیمایی اتریشی، در سال 1957 تاسیس شد و به طور رسمی فعالیت خود را از تاریخ 1958 با برنامه‌های منظم پروازی آغاز کرد. در حال حاضر این هواپیمایی 83 فروند هواپیما در اختیار دارد.

شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز بزرگ‌ترین شرکت هوانوردی اتریش است که با بیش از 130 مقصد بین‌المللی و با تمرکز بر 35 مسیر اروپای شرقی و مرکزی فعالیت می‌کند. با توجه به جایگیری جذاب‌ترین شهرهای مقصد دنیا در قلب اروپا، قرار گرفتن هاب این شرکت در فرودگاه بین‌المللی وین راحت‌ترین اتصال بین شرق و غرب اروپا را به وجود اورده است.  شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز از مجموعه شرکت‌های گروه لوفت‌هانزا است که بزرگ‌ترین گروه هواپیمایی اروپا و نیز از اعضای استار الاینس، اولین اتحادیه جهانی پروازهای بین‌المللی، است.

 
 شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز یکی از شاخه‌های گروه بزرگ لوفتانزاست.

گروه لوفتانزا یک شرکت جهانی هوانوردی است که بیش از 550 شرکت اقماری و وابسته را پوشش می‌دهد. بخش‌های اصلی این گروه به سه دسته شبکه حمل و نقل هوایی، پروازهای مستقیم و شرکت‌های خدماتی وابسته به حمل و نقل هوایی تقسیم می‌شوند. 

 

هواپیمایی لوفتانزا، از قدیمی‌ترین اعضای اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان است که به همراه هواپیمایی اتریشی، خدمات قابل توجه‌ای را برای تجار ایرانی و آلمانی ارائه می‌دهند.

سیاست چند-هابی بودن آسترین ایرلاینز این امکان را فراهم آورده تا مشتریان از جامع‌ترین شبکه خطوط هوایی همراه با قابلیت انعطاف بالا، حتی برای پیچیده‌ترین چیدمان‌های زمانی پرواز، بهره‌مند گردند.